TLAČOVÉ VYHLÁSENIE OZ SaPA

12. februára 2016 Uverejnil

Odborové združenie sestier a pôrodných sestier vyzýva Roberta Fica, aby splnil svoj sľub o návrate všetkých sestier k pacientom, ktoré v priamom prenose uviedol v piatok 5. februára 2016. Uplynulo presne 7 dní, od kedy Robert Fico verejne vyzval sestry, aby sa vrátili k pacientom a garantoval im rovnaké podmienky, aké mali pred ich odchodom. V ten istý deň na brífingu pre Úradom vlády SR predstaviteľky sestier a pôrodných asistentiek oznámili, že návrh prijímajú a vracajú sa na svoje pracoviská.

Napriek svojmu verejnému sľubu predsedu vlády SR riaditelia dotknutých nemocníc, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva zdravotníctva v pondelok 8. februára, ako aj v nasledujúcich dňoch konali v úplnom protiklade s vyhlásením predsedy vlády Roberta Fica z 5. februára.

Preto považujeme za legitímnu otázku, čo sa v priebehu posledného víkendu vlastne stalo. Dve okolnosti sú nespochybniteľné – došlo k zmene postoja Roberta Fica, a tiež celovíkedový pobyt predsedu vlády na východe Slovenska, kde sa zúčastňoval predvolebných mítingov s občanmi.

K predstaviteľom OZ SaPA sa v priebehu tohto týždňa dostali informácie, ktorých hodnovernosť preverujeme, že práve na východe Slovenska došlo k stretnutiam, ktoré viedli k zmene názoru predsedu vlády Roberta Fica k otázke návratu sestier do nemocníc. Na základe vyhodnotenia týchto informácií sa OZ SaPA rozhodne, aké kroky v krátkom čase podnikne.

Mgr. Monika Kavecká
predsedníčka OZ SaPA