Najnovší vývoj ohľadom výpovedí sestier

25. novembra 2015 Uverejnil

Kolegyne, kolegovia, sestry, pôrodné asistentky a zdravotnícki pracovníci,

pozývame vás na sledovanie relácie správy a komentáre na dvojke dnes o 22:00 s pani predsedníčkou OZ SaPA Monikou Kaveckou a ministrom zdravotníctva Čislákom.

Reláciu si môžte pozrieť v Archíve RTVS


[Monitoring dnešných médií]

SME.sk
Sestry spustili akciu hromadných výpovedí, v Žiline ich podalo dvesto

V ostatných dňoch sestry podajú výpovede aj v iných nemocniciach.

BRATISLAVA. Sestry, ktoré sú dlhodobo nespokojné s riešením svojich požiadaviek, v stredu (25.11.) spustili akciu hromadných výpovedí. Prvých 200 výpovedí padlo v žilinskej fakultnej nemocnici. V ostatných dňoch by mali výpovede pribúdať aj v ďalších nemocniciach.

„Vôbec nás neteší, že sme museli pristúpiť k tomuto kroku, pretože sme si dostatočne vedomé toho, čo bude nasledovať, že to nebude jednoduché, ale iný spôsob ako vyvinúť nátlak na zodpovedných, aby skutočne riešili serióznym spôsobom situáciu v zdravotníctve, my v súčasnosti nevidíme,“ skonštatovala Lazorová.

http://www.sme.sk/c/8083291/sestry-spustili-akciu-hromadnych-vypovedi-v-ziline-ich-podalo-dvesto.htmlTA3.com
Schválili novelu o platoch zdravotníkov, sestry začali s masovými výpoveďami

Novela zákona sa od začiatku nepozdáva Slovenskej komore sestier a pôrodných asistentiek. Komora spolu s Odborovým združením sestier a pôrodných asistentiek začala zbierať podpisy pod deklarácie o pripravenosti podať výpovede 28. septembra tohto roka. Na znak protestu vyzýva prezidentka komory Iveta Lazorová kolegyne a kolegov v zdravotníckych zariadeniach, aby podali výpovede.

Ako upozornila Monika Kavecká z OZ SaPA, požiadavky sestier nie sú nadhodnotené, ale legitímne. “Dnes začala Žilina, ráno sme podali vyše 200 výpovedí sestier a pôrodných asistentiek, pretože už nechceli čakať,“ povedala Kavecká s tým, že výpovede budú pribúdať. Šéfka odborov zároveň pripustila, že ak sa dohodnú s ministerstvom a vládou, sestry sú ochotné stiahnuť výpovede.

http://www.ta3.com/clanok/1073395/schvalili-novelu-o-platoch-zdravotnikov-sestry-zacali-s-masovymi-vypovedami.htmlaktuality.sk
Lekárski odborári podporujú kroky sestier

Sestry, ktoré začali s podávaním hromadných výpovedí, majú podporu lekárskych odborárov v ich zápase za spravodlivé ohodnotenie.

„Dovolíme si verejnosti pripomenúť, že snaha lekárov dohodnúť sa s predstaviteľmi politickej elity bola neúspešná, kým sme nepodali v roku 2011 výpovede,“ uviedol šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

„Vyzývame verejnosť, aby bola trpezlivá, lebo tento zápas nie je len zápasom za spravodlivejšie ohodnotenie sestier, ale je najmä bojom za vyššiu úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov.“

„Je to zároveň vážny zápas proti oligarchom parazitujúcim na zdravotníctve, pre ktorých vyššie platy pre sestry znamenajú ich nižšie zisky,“ skonštatoval.

http://www.aktuality.sk/clanok/308875/lekarski-odborari-podporuju-kroky-sestier/