SESTRY SA NEVZDÁVAJÚ, DRŽIA SPOLU

1. januára 2016 Uverejnil

Vážené sestry vo výpovediach, chcem vám prvom rade poďakovať za to, že ste uskutočnili tento zodpovedný a neľahký krok. Viem, že je náročné vydržať vo výpovediach, keď ste neustále atakované od manažmentov nemocníc. Psychické vydieranie sa stalo normou v mnohých nemocniciach a vaše vianočné sviatky neboli pokojné, nie len pre náročné služby, ale aj pre „vianočné darčeky“ od vedenia nemocníc v podobe zastrašovania a psychického vydierania. Ďakujem, že sa držíte svoje výpovede a nezľakli ste sa tohto neuveriteľného tlaku.

Tlak je tak enormný na vás, lebo vedenie nemocníc má strach, že vydržíte. Vy sa nemusí báť ničoho, oni majú strach, preto sú tak neskutočne neľudský voči vám. Dôvodom, prečo majú oni strach a my nemusíme, je presne ten istý, prečo sme išli do výpovedí – nedostatok sestier pre nespravodlivé platové ohodnotenie.

Každý jeden riaditeľ vie, že sestier je nedostatok a má strach, keď nás sestier nebude. Každý rok 900 z nás opustí slovenský register sestier. Naozaj nás nemajú kým nahradiť, všetkých vyhrážky, že už prijímajú nové sestry a podobne sú len planými rečami na strašenie, čísla nepustia. Na Slovensku je akútny nedostatok sestier.

V súčasnosti je vo výpovediach viac ako 850 sestier po celom Slovensku, na kľučových oddeleniach jednotlivých nemocníc. My, sestry si musíme dať jedno spoločné novoročné predsavzatie – a to, že vydržíme nátlak a dosiahneme spravodlivú mzdu, na ktorú máme nárok. Minister zdravotníctva si môže dať tiež jedno predsavzatie – nech viac dozerá na korupciu vo svojom rezorte, bude mať potom na platy pre sestry.

Sestry, nesmieme sa nechať zastrašiť. Ak vydržíme, budeme úspešné!