SKSaPA: Minister zdravotníctva by nemal urážať predstaviteľov komory

28. novembra 2015 Uverejnil


Obrázok sa nachádza na portáli www.pozri.sk

Bratislava 28. novembra (TASR) – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) vyzýva ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, aby okamžite prestal s urážaním čelných predstaviteľov sestier a pôrodných asistentiek a začal radšej riešiť problémy v slovenskom zdravotníctve, ktoré vznikli aj pre jeho neschopnosť, nečinnosť a ignoráciu. TASR dnes informovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok je na portáli www.pozri.sk

„Minister zdravotníctva Viliam Čislák by mal prestať urážať predstaviteľky sestier a pôrodných asistentiek, pretože boli legitímne zvolené svojimi členmi a majú mandát na akciu výpovedí od členov svojich najvyšších orgánov. Sestry a pôrodné asistentky upozorňovali po celý čas, že sa s týmto zákonom nestotožňujú a svoje požiadavky tri roky trpezlivo komunikovali s ministerstvom a premiérom,“ skonštatovala prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorová.

Zároveň ubezpečila verejnosť, že akcia výpovedí v žiadnom prípade nie je politicky motivovaná, ale ide o vyústenie podľa nej dlhodobej ignorácie požiadaviek sestier bývalou ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou, ako aj súčasným ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom.

Celý článok je na portáli www.pozri.sk

Akcia zbierania podpisov pod deklarácie o pripravenosti podať výpovede sa podľa SKSaPA spustila potom, čo Ministerstvo zdravotníctva SR napriek mnohým rokovaniam komôr a odborov, ktoré trvali takmer tri roky, nezapracovalo podľa nej žiadnu požiadavku do zákona, ktorý má riešiť odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vznikla v roku 2002 ako jediná zákonom zriadená stavovská organizácia sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku. Jej úlohou je okrem iného chrániť odborné záujmy svojich členov. SKSaPA má v aktívnom registri k 30. 10. 2015 spolu 43.218 sestier a pôrodných asistentiek, z toho je 24.763 členiek.