URGENTNÁ VÝZVA K PODPISU HROMADNEJ PRIPOMIENKY

18. júla 2015 Uverejnil

Vážené kolegyne sestry a pôrodné asistentky,

v týchto dňoch prežívame horúce dni, a to nielen kvôli počasiu. V septembri má prísť na rokovanie Národej rady SR škandalózny návrh zákona pripravený Ministerstvom zdravotníctva SR, ktorý výrazne zhorší sociálne postavenie sestier a pôrodných asistentiek.

Predkladaný návrh ignoruje našu legitímnu požiadavku, aby bolo garantované minimálne mzdové ohodnotenie pre všetky sestry a pôrodné asistentky bez ohľadu na zriaďovateľa zdravotníckeho zariadenia. Návrh zákona sa vzťahuje výlučne na sestry a pôrodné asistentky pracujúce v štátnych zdravotníckych zariadeniach.

Zároveň však postihuje aj sestry a pôrodné asistentky v štátnych zariadeniach, lebo im negarantuje odmenu, ktorú dostávajú už teraz. Predkladaný návrh je tak zlý pre všetky sestry a pôrodné asistentky.

Pýtate sa, čo môžete teraz urobiť Vy, ktoré čítate tieto riadky a sedíte za počítačom?

Áno, môžete pomôcť našej veci, a to hneď teraz. Pripravili sme Hromadnú pripomienku OZ SaPA: Spravodlivá odmena pre sestry a pôrodné asistentky k tomuto návrhu zákona, ktorej váha je vo veľkej miere závislá od počtu podpisov občanov, ktorí sa pod ňu podpíšu.

Preto Vás prosím, aby ste túto hromadnú pripomienku teraz podpísali. Jej podpísanie Vám nezaberie viac ako niekoľko desiatok sekúnd.Stačí kliknúť na nasledujúci odkaz:

http://www.podpisem.sk/hromadna-pripomienka-spravodliva-odmena-pre-sestry-a-porodne-asistentky/

Potom na spodnej časti stránky je formulár, kde stačí vyplniť nasledujúce kolonky:

– KRSTNÉ MENO
– PRIEZVISKO
– E-MAIL a kliknúť na okienko PODPÍSAŤ.

Následne sa Vám objaví text „Ďakujeme s Vašim menom“ a „Váš podpis sme pridali“.Urobte tak čo najskôr, najlepšie hneď, pretože zber podpisov sa končí v stredu 22. júla 2015.

Čakajú nás náročné mesiace, ale aj vďaka Vašej podpore ich, pevne verím, úspešne zvládneme.

Dajte o tom vedieť aj ďalším známym a priateľom. Teraz bojujeme nielen za sestry, ale najmä za vyššiu úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre všetkých slovenských pacientov!Ďakujeme za podporu.

“ „Mgr. Monika Kavecká“