Vo výpovedi je v žilinskej nemocnici tretina sestier

13. januára 2016 Uverejnil


Situácia pred vchodom do FNsP Žilina počas brífingu o mimoriadnej situácii v nemocnici
Foto: SITA/Milo Fabian

AKTUALIZOVANÉ – Prípadný výpadok sestier bude nemocnica riešiť presunom pacientov na iné oddelenia, prípadne do okolitých nemocníc.

V Žilinskej fakultnej nemocnici naďalej trvá na výpovedi 185 z približne šesťsto sestier. Pracovný pomer by mali skončiť k 31. januáru, čerpať dovolenky si však začnú už skôr. „Myslím si, že to bude od budúceho týždňa, ak sa dohodnú s vedením na čerpaní dovoleniek a nadčasových hodín. Samozrejme, ohrozí to chod oddelení,“ povedala na stredajšom brífingu pred žilinskou nemocnicou predsedníčka Odborového zväzu sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) Monika Kavecká.

Podľa prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Ivety Lazorovej nie je podstatné, koľko sestier podalo výpovede, ale na ktorých oddeleniach. „Bez anestéziologicko-resuscitačnej jednotky a bez týchto sestier žiadna nemocnica fungovať nemôže. V niektorých nemocniciach bude problém aj 20 alebo 50 sestier. Nie sú podstatné počty sestier, ale či sú to sestry, ktoré pracujú na kľúčových oddeleniach,“ povedala Lazorová.

Článok je zverejnený na portáli vZdravotnictve.sk
http://vzdravotnictve.webnoviny.sk/vo-vypovedi-je-v-zilinskej-nemocnici-tretina-sestier/