AOPP upozorňuje na možné ohrozenie pacientov

14. januára 2016 Uverejnil


ilustračné foto
www.morguefile.com

Podľa prezidentky Asociácie na ochranu práv pacientov Kataríny Kafkovej je situácia v slovenských nemocniciach vážna, pričom sťažnosti pacientov súvisiace s obmedzením zdravotnej starostlivosti pribúdajú.

Pacienti môžu byť ohrození pre nedostatok sestier v nemocniciach. Upozorňuje na to Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP). Pacientska organizácia preto vyzýva na rokovania všetky strany. Čakanie na parlamentné voľby a nového ministra zdravotníctva, ktorý by mal situáciu vyriešiť, považuje AOPP za veľmi zlý krok.

Prezidentka AOPP Katarína Kafková upozorňuje, že kríza v zdravotníckych zariadeniach je už citeľná, čo dokazujú prvé problémy so zabezpečením zdravotnej starostlivosti, ktoré hlási niekoľko nemocníc. Pre nedostatok sestier budú musieť prejsť do krízových režimov. “Kompetentní by si mali uvedomiť, že práve oni nesú zodpovednosť za životy pacientov a túto situáciu ihneď vyriešiť,” apeluje Kafková. Zdravie pacientov je podľa nej ohrozené. “Odkladanie liečby, operácií, či prevážanie pacientov na dlhé vzdialenosti môže byť životu nebezpečné,“ vysvetlila prezidentka.

Článok je zverejnený na portáli vZdravotnictve.sk
http://vzdravotnictve.webnoviny.sk/aopp-upozornuje-na-mozne-ohrozenie-pacientov/