Protest proti rozkrádaniu zdravotníctva

5. decembra 2014 UverejnilVážené kolegyne, Vážení kolegovia, Vážení občania,

V súvislosti s rozhodnutím prezidentov regionálnych komôr SKSaPA na pracovnom stretnutí v Púchove a predsedov ZO OZSaPA v Žiline si Vás dovoľujem požiadať o osobnú účasť na protestnom zhromaždení organizovanom SKSaPA a OZSaPA do Piešťan

1. Proti rozkrádaniu slovenského zdravotníctva!!!
2. Za okamžité zvýšenie platov sestier, pôrodných asistentiek, ako aj ostatných zdravotníckych pracovníkov!!!
3. Za transparentné hospodárenie s peniazmi daňových poplatníkov!!!Povedzme NIE ROZKRÁDANIU SLOVENSKÉHO ZDRAVOTNÍCTVA:
Systém zdravotníctva je priamo naviazaný na štátny rozpočet. Populistické kroky tejto vlády budú majú za následok zníženie kvality zdravotnej starostlivosti poskytovanej občanom tejto krajiny – pacientom a zároveň prehlbujú nespokojnosť zdravotníkov. Jediní komu tento systém vyhovuje,sú paraziti, ktorí sa priživujú na nefunkčnom systéme. Zdravotnícki pracovníci musia dennodenne nahrádzať vlastnými silami nedostatky systému, ktorý tu zaviedla chobotnica a politická mafia. Mnohí manažéri v zdravotníckych zariadeniach prikazujú šetriť na zdravotníckom materiáli, na personáli, na zdravotníckych pomôckach. Pritom sa vyciciavajú peniaze zo zdravotníckeho systému do súkromných firiem vlastnených politickou mafiou, ktoré sídlia v zahraničí.

Povedzme NIE ZAVÁDAZANIU O ZVYŠOVANÍ PLATOV:
Fakt je taký, že ani v štátnom rozpočte na rok 2015 sa nenašli finančné prostriedky na zvýšenie našich platov. Bývalá ministerka zdravotníctva Z. Zvolenská nás 2 roky počas rokovaní zavádzala, pričom veľké očakávania nemôžeme mať ani od nového ministra zdravotníctva, V. Čisláka, ktorý je nominantom vládnej strany. Ak by mala vláda R. Fica skutočný záujem o spravodlivé ohodnotenie našej práce, tak by to už dávno urobila a neignorovala naše požiadavky. Žiadame okamžité zvýšenie platov sestier a pôrodných asistentiek, ako aj ostatných zdravotníckych pracovníkov od januára 2015 vo všetkých zdravotníckych zariadeniach bez rozdielu!


Vážené kolegyne, kolegovia, občania,

našou šancou je, aby sme boli jednotní, vyvinuli tlak na poslancov a vládu, a donútili ich hľadať finančné zdroje nielen na naše platy, ale aj na dostatočné pokrytie zdravotnej starostlivosti pre občanov tejto krajiny. Ukážme akí sme silní a jednotní tak, ako sme to dokázali v roku 2011 či v roku 2013!

Možno si niekto z Vás povie, že protesty nemajú zmysel. Majú. Naposledy som sa s kolegami z SKSaPA 13. novembra 2014 zúčastnila na protestnej akcii na Námestí SNP v Bratislave za odvolanie bývalého predsedu Národnej rady SR z funkcie a on o niekoľko dní sám odstúpil ! To bol prvý krok na ceste, po ktorej musíme kráčať spolu a jednotne. K ďalším krokom potrebujeme vašu účasť, aby cesta, na ktorú sme sa vydali naplnila spoločné ciele.

Vyzývame preto všetky sestry a pôrodné asistentky, ostatných zdravotníckych pracovníkov, ale aj pacientov, občanov, ktorí nie sú spokojní so stavom, ktorý v zdravotníctve pretrváva už vyše 20 rokov, aby svojou osobnou účasťou podporili zmenu, ktorá je nevyhnutná:

Kde?
Piešťany, pred nemocnicou Alexandra Wintera vPiešťanoch

Kedy?
9. decembra 2014, 16.30 h.

Ak ste spokojní s výškou svojej mzdy, s klamstvom, ktoré vláda o stave nášho zdravotníctva vedome šíri medzi občanmi tejto krajiny, ostaňte doma a nikam nechoďte. Verím však, že tých, ktorým záleží na tejto krajine, sa nájde čo najviac a stretneme sa na mieste, na ktorom to vďaka odvahe zamestnancov Piešťanskej nemocnice celé začalo.Prosíme o potvrdenie Vašej účasti na mail: mitosinkova@sksapa.sk

Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.
SK SaPA, prezidentka

Mgr. Monika Kavecká
OZSaPA , predsedníčkaOriginál tejto výzvy v PDF