VY STE NÁM UBLÍŽILI! CHCELI SME, ABY STE NÁS VYPOČULI A NAMIESTO TOHO STE NÁS OKLAMALI

17. februára 2022 Uverejnil
POSLANCI NA ČELE S MINISTROM ZDRAVOTNÍCTVA, KTORÍ PONÍŽILI, ZRADILI,ALE HLAVNE NEVYPOČULI SESTRY A UKÁZALI, ŽE ĽUDSKÝ ŽIVOT IM JE ĽAHOSTAJNÝ
Toto sú pre nás, SESTRY, zradcovia, ktorí dnes nepodporili pozmeňovací návrh zákona. Toto je zoznam ľudí, ktorí pred voľbami sľubujú a vyhlasujú, ako im záleží na zdraví ľudí, a dnes urobili v parlamente pravý opak. Ponížili sestry, “pochovali” chorých ľudí, zničili zdravotníctvo.
Toto je zoznam ľudí, ktorým záleží iba na hlasoch voličov pred voľbami a ľudský život pre nich nemá hodnotu. Vzácne je im vlastné ego, ktoré, keď srdce nebije, ego nezachráni. Vtedy každý potrebuje kvalifikovanú sestru či lekárov. No na čele s Janou Bitto Cigánikovou ukázali, že nie je dôležité počúvať odborníkov ošetrovateľstva a požiadavky chorých pacientov, ale len samých seba alebo záujmové skupiny?
Pán minister, dnes ste sa postavili proti Programovému vyhláseniu vlády SR, kde je uvedené, že “vláda SR zruší pomenovanie praktická sestra a vráti späť pomenovanie zdravotnícky asistent. Keď to vláda po nástupe zrealizovala, teraz ste vystúpili proti záväzku vlády. Dnes ste sa ako vrcholový predstaviteľ rezortu zdravotníctva otočili chrbtom kvalifikovaným sestrám a nádejným absolventom, ktorí chcú budovať na Slovensku zdravotníctvo. Každý váš nezmyselný manažérsky krok bude mať dôsledom, ktorý sa prejaví za niekoľko rokov. Zdegradovali ste povolanie sestier a pacientom vzali nádej a právo, aby dostali adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Kto by mal zdravotníctvo reprezentovať viac, ako minister? Ako lekár viete, že keď ide o život človeka, ide o všetko. Aj vy ste zložili Hippokratovu prísahu a čestne prisahali. “Svoj život a svoje umenie vždy budem chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny.” Lekárska etika je vám na míle vzdialená od tej “politickej.”
Dnes ste sa stali živým príkladom, že neprezentujete zdravotníctvo na Slovensku. Pandémia zdrvila zdravotnícky stav, zničení zdravotníci vynaložili nadľudské úsilie pri starostlivosti o pacientov, venovali tejto krajine maximum a dnes dostali odmenu presne od týchto ľudí.
Pozmeňovací návrh Moniky Kaveckej neprešiel. Upozorňovali sme, že premenovanie zdravotníckeho asistenta na praktickú sestru-asistent spôsobí v najbližších rokoch odchody ďalších sestier. OZ SAPA sa od neuvážených krokov poslancov dištancuje a nepreberá za ne zodpovednosť.
Slovenské zdravotníctvo sa ako domček z kariet dnešným dňom definitívne rozsypalo. Potiahli ste najspodnejšiu kartu. Dovolili ste zdegradovať povolanie sestier. Zákon, ktorý prešiel hlasmi poslancov, nahrádza erudované a kvalifikované odborníčky ako sestry. Sme znechutené, sklamané a demotivované. Toto sú ľudia, ktorí nás chceli motivovať, ale dnes podporili krátkozraké riešenie.
Nechceli sme dovoliť, aby ste podporili zníženie kvality zdravotníckej starostlivosti. Zdravotnícky asistent sa nedokáže o pacienta postarať rovnako, ako kvalifikovaná zdravotná sestra s rokmi praxe.
Sme znechutené, ako dnešným dňom minister a poslanci, ktorí s pozmeňovacím návrhom nesúhlasili, ukázali, ako si nás vážia. Ukázali, že nekonajú slobodne a s ľudským presvedčením, ako sa zaviazali v Programovom vyhlásení vlády.
OZ SAPA si bude veľmi pozorne všímať manažérske postupy a pochybenia. Chceme upozorniť všetkých pacientov, aby si dôkladne prečítali, kto bude mať v rukách ich vlastný život či život ich blízkych. Či to bude zdravotnícky asistent alebo kvalifikovaná odborníčka – sestra.
Opakujeme a zdôrazňujeme: Toto sú ľudia, ktorí oklamali nás, sestry. Oklamali vás, pacientov. Toto sú ľudia, ktorí tvrdili, že nás chcú motivovať, ale dnes podporili krátkozraké riešenie.
TOTO SÚ ONI: